Banery reklamowe Warszawa

Co to baner reklamowy?

Banery reklamowe to jedna z najpopularniejszych form reklamy zewnętrznej, ceniona przez wielkie marki, co widać po licznych kampaniach bilboardowych i banerowych.

Banery reklamowe mogą być wykonane jako nadruki, rysunki lub malowidła na dużych materiałach. Najczęściej stosuje się druk solwentowy na materiale frontlit. Ten elastyczny materiał, wzmacniany siatką poliestrowych włókien, cechuje się również odpornością na warunki atmosferyczne. Standardowa gramatura to 510g, co oznacza, że baner o wymiarach 1x1m waży około 0,5 kg. W naszej firmie drukujemy banery nawet z rolki o rozmiarze 3,2m x 50m, co umożliwia tworzenie banerów o imponujących rozmiarach. Co więcej, materiał frontlit pozwala na łatwe zgrzewanie i łączenie, co daje większą elastyczność w tworzeniu banerów o różnych wymiarach.

frontlit 510g
frontlit 510g powlekany

Obecnie najpopularniejszą metodą druku banerów reklamowych jest druk ECO-solwentowy. Tusze ECO są bardziej przyjazne środowisku. W naszej drukarni używamy wyłącznie tuszu ECO-solwentowego. Zapewniamy 2-letnią gwarancję na wyblaknięcie, nawet jeśli baner jest wystawiony na działanie intensywnego światła słonecznego. Jeśli baner nie jest narażony na bezpośrednie działanie słońca, kolor utrzymuje się jeszcze dłużej. Wielu naszych banerów, które drukowaliśmy, wisi już ponad 5 lat.

Blaknięcie koloru może być spowodowane promieniowaniem UV. Można zabezpieczyć baner przez nałożenie lakieru UV, jednak osobiście odradzamy to rozwiązanie. Podnoszenie ceny banera prawie dwukrotnie nie jest opłacalne, a oprócz tego podkład banera może zacząć pękać po 2-3 latach. Dlatego bardziej sensownym rozwiązaniem jest zakup nowego banera, gdy stary już się zużyje.

Zazwyczaj banery reklamowe są zgrzewane na krawędziach i mają oczka co 50 cm. Jednak odległość ta może być dostosowana według preferencji.

Warto wspomnieć że nasza firma oferuje również wysyłkę do klienta już w cenie produktu.