Banery reklamowe Warszawa

banery reklamowe

Banery reklamowe – przed użyciem zapoznaj się z treścią tego wpisu

Nie sztuką jest wydać kupę kasy na wydruki. Sztuką jest sprawić aby ta wróciła do nas pod postacią nowych klientów.

Kiedy stosować banery reklamowe?

Reklama zewnętrzna ma swoje własne zasady. Przed rozpoczęciem kampanii banerowej, zastanów się, jaką rolę ma pełnić Twój baner. Jeśli celem jest ułatwienie dojazdu do Twojej firmy, zdecydowanie warto postawić na baner. Jednak jeśli chcesz promować swoją ofertę, ważne jest zdefiniowanie grupy odbiorców, do których kierowane są banery reklamowe.

*Nie dotarłem do żadnych rzetelnych badan na ten temat, a wnioski które tu wysuwam bazują na moim 7 letnim doświadczeniu w branży reklamowej i marketingu.

Przedział wiekowy który analizujemy to ludzie od 18 do 65 roku życia.

Osoby młode w przedziale wiekowym 18-30 lat są bardziej skłonne reagować na reklamy w internecie i mediach społecznościowych. Jest to związane z faktem, że spędzają znaczną część swojego czasu online, nawet gdy są w miejscach publicznych, korzystając głównie z telefonów komórkowych. Z tego powodu większość osób z tej grupy nie zwraca uwagi na tradycyjne banery reklamowe. Jednak przyciągają ich jedynie kreatywne formy reklamy, szczególnie jeśli pochodzą od znanych marek.

Osoby w przedziale wiekowym 25-50 lat, w tym wielu kierowców, stanowią doskonały target dla naszych banerów reklamowych. Grupa ta składa się głównie z osób aktywnych zawodowo, które mają ograniczony czas na przeglądanie reklam. Dlatego warto umieszczać komunikaty skierowane do tej grupy w pobliżu ruchliwych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną. Taka lokalizacja stwarza doskonałą okazję dla warsztatów samochodowych, producentów samochodów oraz innych branż związanych z motoryzacją.

Osoby w wieku 45-65 lat i starsze posiadają większą ilość czasu niż inne grupy wiekowe. Nie mają takiej potrzeby dościgania się i spieszenia się. Są bardziej podatne na reklamy w formie zewnętrznej. Aby nasza reklama była skuteczna, istotne jest, aby odpowiadała na ich potrzeby i problemy. Ta grupa wiekowa stanowi doskonałą możliwość dla producentów farmaceutyków, aparatów słuchowych oraz dla usług skierowanych do seniorów. Warto również zauważyć, że miejsca, w których eksponujemy te reklamy, nie są tak oblegane jak ruchliwe skrzyżowania. Parki czy okolice przychodni są atrakcyjnymi lokalizacjami do docierania do tej grupy docelowej.

Jak stosować banery reklamowe ?

Przy planowaniu częstości informacji należy uwzględnić czas, odległość i grupę odbiorców, którzy będą obserwować Twój baner. Na skrzyżowaniach, gdzie kierowcy mają ograniczony czas na czytanie, teksty powinny być duże i zwięzłe. Natomiast jeśli baner trafia do osób, które mają więcej czasu i miejsce, w którym jest wyświetlany zachęca do kontemplacji, można użyć mniejszej czcionki i większej ilości treści.

Wszyscy wiemy że Twoja oferta jest super, ale w 80% przypadków lepiej zminimalizuj ją do jednego krótkiego komunikatu.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Banery reklamowe powinny być umieszczane w miejscach zapadających w pamięć. Zniszczone banery nie tylko prezentują się nieatrakcyjnie, ale także mogą wydawać hałas pod wpływem wiatru.

Należy unikać miejsc, gdzie już wiszą liczne banery innych firm, ponieważ nasza reklama może zostać zepchnięta w cień przez konkurencyjne materiały.

Nie można zapominać o kwestiach prawnych, o których wspomniałem we wpisie „Gdzie można zawiesić baner reklamowy? – Kwestie prawne”.

Przestrzegając powyższych wskazówek, można zoptymalizować koszty związane z tego rodzaju reklamą. Jednak należy pamiętać, że kluczem do sukcesu jest atrakcyjna oferta i odpowiednio zaprojektowany baner.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zachęcam do kontaktu!